Zaloguj się
Psychologia Hejtu - kurs

Psychologia Hejtu - kurs

„Psychologia hejtu” to przewodnik po świecie krytyki w życiu zawodowym i osobistym, w rzeczywistości i internecie. Uwolni Cię od zbędnego przejmowania się tym, czym nie powinieneś się przejmować, od brania do siebie tego, co Ci szkodzi, oraz wytłumaczy, dlaczego hejter robi sobie i innym krzywdę.

199,00 zł
×
Psychologia Hejtu - kurs
Wybrałeś: Psychologia Hejtu - kurs Rozmiar:

Zwiększ ilość zamawianych produktów, dodaj inne towary, sprawdź zniżki i skorzystaj z kodów rabatowych.

Przejdź od razu do logowania lub wypełnienia formularza danymi osobowymi, potrzebnymi do finalizacji zamówienia.

Gdzie grozi Ci hejt?
Praca

Poniżające komentarze szefów.
Plotki oraz wykluczenie.
Kopanie dołków, podcinanie skrzydeł, wsadzanie na minę.

Biznes

Negatywne komentarze ze strony konkurencji.
Czarny PR w mediach tradycyjnych i elektronicznych.
Politykowanie.

Rodzina

Na pozór niewinne komentarze rodziców na temat dzieci.
Przemoc werbalna.
Niekonstruktywna krytyka.

Szkoła

Beka gimnazjalistów, których żarty mogą nawet zabić.

Media

Przemowy polityków.
Agresywne wypowiedzi polityków pozbawione kultury oraz treści.
Tania sensacja budowana przez tabloidy i media elektroniczne.

Po pierwsze, byłbyś sobą. Szczęśliwym człowiekiem. Stań się wolny od opinii innych i sam decyduj, jak żyć. Pozbądź się złych wspomnień i zacznij budować siebie na bazie swojego własnego zdania.

Po drugie, zacząłbyś znacznie skuteczniej działać — bo gdy nikt Ci nie przeszkadza i gdy się nie przejmujesz, rozwijasz skrzydła. Stajesz się szybszy. Dokładniejszy. Osiągasz więcej w krótszym czasie.

„Psychologia hejtu” to przewodnik po świecie krytyki w życiu zawodowym i osobistym, w rzeczywistości i internecie. Uwolni Cię od zbędnego przejmowania się tym, czym nie powinieneś się przejmować, od brania do siebie tego, co Ci szkodzi, oraz wytłumaczy, dlaczego hejter robi sobie i innym krzywdę.

Tobie już nie zrobi. Nigdy.

Opinie
Agnieszka Smykstudentka
Hejt, niczym jedna z powszechniejszych „chorób cyfryzacji” stanowi interesujący obiekt badawczy. Każdy z nas miał do czynienia z tym zjawiskiem – stojąc po różnych stronach, będąc hejtowanym, hejtującym, bądź biernym obserwatorem. "Psychologia hejtu” w znakomity sposób poddaje analizie hejt, skupiając się nie tylko na samej etymologii, ale również ujmując tę tematykę z każdej perspektywy, wskazując błędy oraz metody zwalczania hejtu.
Rafał Lasotatechnik
W swoim życiu wiele razy spotykałem się z hejtem. Dla mnie naturalną odpowiedzią na krytykę ze strony innych była złość, czasem agresja, ale też poczucie zranienia. Czytając tę książkę i zgłębiając temat hejtu, zrozumiałem, że nie powinien on mnie dotykać i wywoływać we mnie uczucia smutku. „Psychologia Hejtu” dała mi możliwość zatrzymania się, analizy oraz przemyślenia wielu sytuacji oraz czynników związanych z hejtem. Teraz wiem, że nie muszę czuć negatywnych emocji słysząc krytykę ze strony innych. Książka ta była dla mnie ciekawe doświadczeniem – serdecznie polecam!
Katarzyna Kruszynska-Mullerurzędnik państwowy
„Psychologia hejtu” pokazała mi, że w wielu sytuacjach jestem swoim największym hejterem. Mateusz Grzesiak w bardzo przejrzysty sposób przedstawił w niej narzędzia i techniki do pracowania ze zjawiskiem hejtu. Nauczyłam się m.in. tego, jak skutecznie zamienić hejt z siły destrukcyjnej na budującą. Tę lekturę polecam wszystkim, ponieważ ze szkodliwą krytyką spotykamy się w różnych sytuacjach – nie tylko w internecie.
Anna Leszczyńska-Lewandowskawłaściciel galerii sztuki
„Psychologia hejtu” jest kolejną niezwykle interesującą i ważną książka dr. Mateusza Grzesiaka. Wnikliwie omawia intencje, sposób myślenia oraz emocje hejtera, który ulegając iluzji anonimowości mierzy korzyści i straty, nie myśląc o konsekwencjach swoich działań. Autor zwraca uwagę, że hejt może być doskonałym powodem by poprawić coś w naszym działaniu, a w przyszłości lepiej radzić sobie z natężeniem emocji. Dzięki niemu możemy odpowiednio przygotować się do podobnych sytuacji i przejąć kontrolę nad całym procesem. Warto pamiętać, że to nie my cierpimy, ale nasze urażone ego. Książkę tę powinien przeczytać każdy!
Spis treści
1. Wstęp
2. Rodzaje i motywatory hejtu więcej
Czym jest hejt jako zjawisko, jakie są jego rodzaje i cele, którym służy? Czym charakteryzuje się jego język?
3. Źródła hejtu więcej
Z jakich kompleksów kulturowych bierze się hejt? Jak indywidualna zemsta i zazdrość wpływają na krytykowanie innych? Projekcja własnych ograniczeń oraz chęć zwrócenia na siebie uwagi jako źródła hejtu.
4. Portret psychologiczny hejtera więcej
Jaki jest profil psychologiczny hejtera i czym się różni od lurkera? Jak myśli osoba, która krytykuje innych i siebie?
5. Perspektywa hejtera więcej
Jak wygląda hejt z perspektywy hejtera? Jakie potrzeby nim realizuje? Jakie cele chce osiągnąć? Jakie mechanizmy psychologiczne występują w hejcie? Dlaczego iluzja anonimowości oraz siły grupy motywują krytykującego do większej krytyki? Jaką rolę odgrywa nieświadomość emocjonalna w hejtowaniu? Z jakich narzędzi komunikacyjnych korzysta hejter? Jak wykorzystać ich znajomość do rozpoznawania i obrony przed hejtem?
6. Perspektywa hejtowanego więcej
Jak wygląda hejt z perspektywy osoby krytykowanej? Jakich emocji doświadczasz? Jakie dialogi wewnętrzne prowadzisz? Jak hejt wpływa na poczucie Twojej własnej wartości? Co się dzieje, gdy jesteś zdemotywowany? W jaki sposób hejt Cię demotywuje? Jakiego rodzaju błędy poznawcze możesz popełnić?
7. Zarządzanie hejtem więcej
W jaki sposób radzić sobie z hejtem poprzez konkretne ćwiczenia na poziomie samego siebie i na poziomie kolektywnym w sytuacji krytyki grupowej?
8. Kiedy jesteś winny więcej
W jakiej sytuacji hejt ma formę konstruktywnej krytyki i odpowiedniego, przydatnego feedbacku?
9. Zakończenie
Co zyskasz dzięki "Psychologii Hejtu"?

Nauczysz się bronić przed krytykanctwem, szyderstwem i plotkami.

Poprawisz swoją komunikację i podniesiesz asertywność.

Poznasz strategie zarządzania kryzysem wizerunkowym, nieuczciwą konkurencją i internetowym hejtem.

Wyeliminujesz ze swojego związku uszczypliwe docinki i drobne, ale bolesne złośliwości.

Dowiesz się, jak pomóc swojemu dziecku, gdy zacznie hejtować lub samo padnie ofiarą tego zjawiska.

Nie dopuścisz, aby cudze kompleksy ograniczały Twój rozwój i sam przestaniesz podświadomie podcinać skrzydła innym.

Mateusz Grzesiak
Mateusz Grzesiak "Stwórz życie, w jakim jesteś najlepszą wersją siebie.
Masz, czego pragniesz, pomagasz innym i zmieniasz świat."

Dr Mateusz Grzesiak jest przedsiębiorcą i wykładowcą. Ukończył studia magisterskie z prawa oraz psychologii, jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Szkoli międzynarodowo od ponad 13 lat w 7 językach, głównie na rynkach europejskich (m.in. Niemcy, Anglia, Irlandia, Włochy, Polska) i latynoskich (m.in. Ekwador, Meksyk, Brazylia, Kolumbia). Pomaga ludziom i organizacjom osiągnąć zaplanowane cele poprzez dostarczanie narzędzi psychologii interdyscyplinarnej w czterech obszarach biznesu i życia osobistego: sprzedaży i marketingu, samorealizacji i relacji, kultury i wartości, przywództwa i zarządzania.

Napisał 13 książek, jest autorem licznych artykułów publikowanych międzynarodowo. Stale odwiedza programy telewizyjne i radiowe w Polsce i za granicą. Pracuje m.in. z zarządami firm, średnią i wyższą kadrą menedżerską, przedsiębiorcami, gwiazdami estrady, sportowcami oraz dziesiątkami tysięcy osób z całego świata. Na profilach społecznościowych obserwuje go blisko 500 tysięcy fanów.

pixel